English | Svenska | Türkçe | Deutsch | 日本語

İsveçli Cold Cut Systems Projesinden olumlu yarıyıl raporu

İsveçli Cold Cut Systems Projesinden olumlu yarıyıl raporu

2011 baharında üç farklı Yangın ve Kurtarma Hizmetlerinde bulunan dokuz soğuk-kesme söndürme üniteleri ile bir proje üstlenilmesine karar verildi. Projenin amacı yangın müdahalelerinde teknik ve taktiksel yöntem gelişimlerine olan gereksinimdi. Proje süresince ana görev müdahalelerde değerlendirme, izleme ve bilgi transfer işlemlerini içermektedir.

Katılımcı kuruluşlar, ilk altı aylık değerlendirme döneminde birçok yangınlarda soğuk- kesme söndürücülerin kullanıldığını öğrendiler. Bu yangınların büyük çoğunluğunda, Yangın ve Kurtarma Hizmetleri, yangınların yayılmasının hızlı bir şekilde önlenmiş olması, güvenli bir müdahale, müdahale sonucu çevre için daha az kirli su olmasıydı. Modern yöntemlerin kullanılma kararında bu olumlu yangın müdahaleleri belirleyici olmuştur.

Proje ekibi çok iyi sonuçlar memnun ve proje, iki yıl kadar ücret istatistiksel sonuçlar daha da sağlamak için de içerecek şekilde genişletilmiştir olduğunu raporda da anlaşılacağı. Projede şu kuruluşlar katılıyor Bölgesi Güney İtfaiye ve Kurtarma Servisi (Räddningstjänsten Syd), Lomma Staffanstorp İtfaiye ve Kurtarma Servisi, Södertörn İtfaiye ve Kurtarma Servisi, Çalışma Ortamı Kurumu, Cold Cut Sistemleri ve İsveç Sivil Yükümlülükler Ajansı (MSB).Ilk yıl değerlendirme raporu, Haziran 2013 yaz 2012 ve nihai raporu sunulmuştur.

Proje ekibi olumlu sonuçlardan dolayı oldukça memnun kaldılar ve raporda istatiksel sonuçları
daha da sağlamlaştırmak için projenin iki yıl daha kadar uzatılması tavsiyesinde bulundu. Projeye şu kuruluşlar katılıyor, Güney İtfaiye ve Kurtarma Servisi (Räddningstjänsten Syd), Lomma Staffanstorp
İtfaiye ve Kurtarma Servisi, Södertörn İtfaiye ve Kurtarma Servisi, Çalışma Ortamı Kurumu, Cold Cut Sistemleri ve İsveç Sivil Yükümlülükler Ajansı(MSB).Ilk yıl değerlendirme raporu 2012 yaz aylarında ve nihai raporda Haziran 2013 de sunulacaktır.Read more about

Safer Fire Fighting

Read more about

Efficient Fire Fighting

Read more about

Saving Environment